معرفی شرکت،سخن مدیریت

شرکت خدمات بار هوایی یزدان سیر ناجی آسمان از سال 1395 نسبت به تاسیس واحد بار اقدام نمود و امروز با استفاده از یک شبکه دریافت وتوزیع به بیش از ۵۰ شهر داخلی بار ارسال می نماید که بالطبع این خدمات می تواند کمک شایانی به مردم کشورمان بنماید. برای اینکه یک پرواز هواپیما از ایمنی بالایی برخوردار باشد بالطبع برای حمل و نقل محموله های ارسالی با هواپیما مقررات خاصی تعریف گردیده و محمولات قابل حمل با هواپیما طبقه‌بندی گردیده‌اند که کلیه شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت این مقررات می‌باشند.

یکی از خدماتی که در شرکت خدمات بار هوایی یزدان سیر ناجی آسمان به ملت شریف ایران ارائه می‌شود حمل و نقل بارهای غیر همراه (فریت) می‌باشد یعنی اینکه مردم می توانند با مراجعه به شرکت‌ در فرودگاه‌ها و یا دفاتر نمایندگی این شرکت در سطح شهر، نسبت به ارسال یک پالت، یک کارتن و یا هر مقدار بار از جمله لوازم یدکی، لوازم منزل، محصولات کارخانجات، روزنامه و مطبوعات، میوه و تره‌بار، لوازم پزشکی، دارو، حیوانات زنده و جسد انسان و …. را به کلیه مقاصد شبکه پروازی شرکت‌های هوایی ارسال دارند و در کمترین زمان فرد معرفی شده در مقصد نسبت به تحویل آن اقدام نماید. این سرویس مهم شرکت‌ در دو بخش داخلی و خارجی قابل ارائه می‌باشد.

 

 بطور کلی در حمل و نقل بار هوایی محمولات به ۶ دسته تقسیم بندی می شوند که هر کدام برای خود مقررات مخصوص به خود را دارند.

۱-   بارهای معمولی 

به محمولاتی گفته می شود که برای حمل آنها هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد و به هیچ وجه برای هواپیما خطرناک نیستند مانند پاکت‌ها، اوراق، کتاب و نشریات، لوازم شخصی به جز لوازم آرایش و عطریات، لوازم منزل به جز شکستنی ها ، محصولات پلاستیکی کارخانجات، لوازم ساختمانی مانند محصولات چوبی و سرامیک و شیرآلات، لوازم یدکی ، ابزار آلات ، صنایع دستی ، فرش، لوازم الکتریکی و برقی مانند تلویزیون ،کامپیوترو غیره و بسیاری از لوازم و اشیاء دیگر که برحسب مورد در این گروه قرار می گیرند.

۲-    بارهای فاسدشدنی

به محمولاتی گفته می شود که باید برای حمل آنها شرایط خاصی در نظر گرفته شود و چنانچه آن شرایط بوجود نیاید موجب فاسد شدن آنها خواهد شد لذا باید برای حمل اینگونه کالاها هواپیمای مناسب با شرایط و مقررات خاص و فضای لازم در انبار هواپیما پیش بینی و رزرو شود. این کالاها عبارتند از :

کلیه محصولات کشاورزی از قبیل میوه و تره بار بر حسب میزان فسادپذیری آنها، محصولات لبنی بر حسب ماهیت آنها – داروهای فاسدشدنی که مراقبت خاص نیاز دارند و باید در درجات سرمایش معین نگهداری شوند-بعضی لوازم و نمونه ها و کیت های آزمایشگاهی – اعضای بدن انسان که از نظر پزشکی قابل حمل می باشند مانند چشم و بسیار از اعضای دیگر.

۳-    بارهای حجمی و سبک

به محمولاتی اطلاق می شود که حجم آنها از وزنشان بیشتر است برای اینکه بارهای حجمی را تشخیص دهیم باید طول و عرض و ارتفاع را برحسب سانتیمتر در هم ضرب نموده و حاصل ضرب را در عدد ثابت ۶۰۰۰ تقسیم نماییم عدد بدست امده را با وزن اصلی بار مقایسه می نماییم عدد بزرگتر وزن حجمی است که مبنای محاسبه خواهد بود.

۴-    بارهای خطرناک

به بارهایی گفته می شود که حتما باید برای حمل آنها شرایط خاصی از نظر بسته بندی و مقدار مجاز بر اساس مقررات کتاب کالای خطرناک که توسط سازمان بین المللی یاتا تدوین گردیده پذیرش و ارسال گردند.این کالاها در ۹ گروه طبقه بندی شده اند که هر کدام مقررات خاصی دارند که در اینجا فقط نام برده می شوند. ۱-مواد منفجره ۲-گازهای قابل اشتعال ۳- مایعات قابل اشتعال ۴- اجسام قابل اشتعال ۵- مواد اکسیدکننده ۶-مواد مسری ۷-اسیدها ۸- مواد رادیواکتیو ۹- مواد متفرقه دیگر مانند مغناطیس- باطری- محصولات پلیمری- یخ خشک

این محمولات باید تحت شرایط و بسته بندی های خاص خود که در کتاب کالای خطرناک تدوین و تعریف شده است، توسط کارکنان با تجربه که دوره های پیشرفته حمل و نقل کالاهای خطرناک را در موسسات آموزشی معتبر که سازمان هواپیمایی کشوری تائید نموده باشد پذیرش شوند. لذا شرکت هواپیمایی آسمان علیرغم دارا بودن دانش فنی  مجاز به حمل کالای خطرناک نمی‌باشد که در تلاشیم در آینده ی نزدیک این مشکل برطرف شود.

۵- حمل و نقل اجساد

یکی دیگر از محمولات ارسالی از طریق حمل و نقل هوائی جسد انسان می‌باشد که در پرواز‌های داخلی و خارجی در حال انجام می‌باشد.

کلیه اجسادی که با هواپیما حمل و نقل می‌شوند باید از طریق سازمان بهشت زهرا هماهنگ شوند. براساس هماهنگی لازم طی سال‌های گذشته بین شرکت‌های هواپیمایی و این سازمان شرایط نسبتاً خوبی در حال حاضر بوجود آمده که برای حمل اجساد مدارک لازم از جمله جواز دفن و جواز حمل با هواپیما از سوی سازمان بهشت زهرا صادر و به شرکت‌های هواپیمایی آسمان معرفی می‌شوند که پس از مراجعه ۲ ساعت قبل از پرواز  و چک کلیه مدارک نسبت به صدور بارنامه و ارسال اقدام می‌گردد.

۶- حمل حیوانات زنده

حیوانات زنده نیز مانند سایر محمولات از طریق هواپیما حمل و نقل می‌شوند که در پروازهای داخلی شامل – سگ – گربه – پرندگان و دیگر حیوانات اهلی و خانگی می‌باشند. قبل از مراجعه فرستندگان اینگونه حیوانات به فرودگاه ایجاب می‌نماید حتماً حیوان مورد نظر از نظر بهداشتی مورد معاینه پزشک متخصص حیوانات قرار گرفته و گواهی سلامت دریافت دارد سپس با تهیه قفس مناسب برحسب نوع حیوان با هماهنگی قبلی به ترمینال بار مراجعه می‌نمایند

با توجه به رقابت در دنیای امروز بین تولید کنندگان، صاحبان صنایع و بازرگانان برای حفظ بازارهای خود در دنیا، سرعت و ایمنی انتقال محمولات از اهمیت دو چندانی برخوردار است. با انتقال کالاها از طریق هوایی، در زمان و شرایط مناسبی می توان بازارهای هدف را تحت پوشش قرار داد و از سود حاصله بهره برد.
حفظ شرایط مطلوب بازار تنها منوط به استفاده بهینه از زمان نیست بلکه به این بستگی دارد که کالاهای عرضه شده با چه کیفیتی بدست بازارهای هدف می رسند. انتقال محمولات از طریق هوایی نه تنها سریعترین روش ممکن است بلکه ایمن ترین روش ممکن نیز می باشد.
انتقال برخی اسناد و مدارک مهم تنها از طریق هوایی مطمئن خواهد بود. برای کسب فرصتهای شغلی و تحصیلی عالی، مکاتبات و انتقال اطلاعات مربوطه شامل مدارک مهم و حساس، می بایست در طی مدت زمان بسیار کوتاهی انجام شوند. تاخیر در انتقال اینگونه اطلاعات به منزله از دست رفتن فرصتهای عالی در زندگی افراد محسوب می شود.
با توجه به اهمیت زمان و بکارگیری نیروهای انسانی جهت انجام امور ضروری، همگان بر این امر واقفند که انتقال کالاهایشان را به منظور مبادلات تجاری یا غیر تجاری بدست مراکزی بسپارند که می توانند خدمات متنوعی در زمینه حمل و نقل هوایی ارائه دهند.
نه تنها روش هوایی یکی از بهترین گزینه ها برای حمل محمولات در اوزان بالا به شمار می رود بلکه این روش برای جابجایی بسته های سبک وزن تر، مدارک و اسناد مهم تجاری یا علمی، هدایا، نمونه کالاهای تجاری یا آزمایشگاهی و ... ، قابل اطمینان ترین شیوه می باشد.
انتقالات از طریق هوایی در مدت زمان بسیار کمتری و با امنیت بیشتری صورت می پذیرند.
بسته بندی کالاها با دقت بیشتری و براساس ماهیت کالاها انجام می شود.
طبق قوانین بین المللی محمولات مشمول بیمه حمل هوایی قرار خواهند گرفت.
رهگیری کالاهای ارسالی از طریق اینترنت امکان پذیر است.
در این روش هیچگونه محدودیت وزنی برای انتقال کالاها وجود ندارد.
در این روش هیچگونه محدودیت مکانی برای ارسال محمولات وجود ندارد.
هزینه حمل هوایی با توجه به ویژگیهای خاص و برتریهایی که نسبت به دیگر روشهای حمل و نقل دارد، مناسبت تر و باصرفه تر است.
این دلایل از جمله دلایلی است که روز به روز مردم سراسر دنیا را به استفاده از خدمات حمل و نقل هوایی ترغیب می نماید.